Christiaan Alberdingk Thijm is partner bij bureau Brandeis. Weinigen kunnen zich meten aan zijn kennis en ervaring op het gebied van het internetrecht.
Alberdingk Thijm is als advocaat betrokken geweest bij alle nieuwe technologische ontwikkelingen sinds 1998. Met zijn cliënten creëert hij al jaren baanbrekende jurisprudentie. Hij heeft ongeëvenaarde ervaring in het voeren van complexe procedures bij het Europese Hof van Justitie.
In 2001 schreef hij het boek Privacy vs. auteursrecht in een digitale omgeving. Sindsdien zijn die twee rechtsgebieden speerpunt van zijn praktijk. Van daaruit heeft hij zich bekwaamd in het persrecht. Hij adviseert daarnaast met grote regelmaat internet tussenpersonen. Wanneer zijn zij aansprakelijkheid en welke maatregelen moeten zij nemen om illegale handelingen van derden te beëindigen? Het Europese recht is een belangrijk anker binnen zijn praktijk.
Hij is zowel een vertrouwde adviseur voor cliënten als KPN, Netflix en eBay als een ervaren procesadvocaat. “Hij is briljant en kan de moeilijkste zaken doen, omdat hij zowel de technologie als het recht beheerst. Het is niet makkelijk hem te slim af te zijn,” zo beschrijft een van zijn vakgenoten Christiaan Alberdingk Thijm in de gezaghebbende Chambers Gids.
Alberdingk Thijm is vaste commentator bij BNR en publiceert regelmatig opiniestukken. Hij is een bekend spreker en verschijnt regelmatig op televisie. Hij houdt altijd goed het oog op de publicitaire aspecten van een zaak, naast de juridische haalbaarheid. Leden van zowel het Nederlandse als het Europees parlement weten hem te vinden voor wetgevingsadvies.
Naast zijn werk als advocaat is Alberdingk Thijm senior docent aan de Universiteit van Amsterdam. Christiaan is ook auteur. Zijn roman “Het proces van de eeuw” is een klassieker onder juristen en wordt nu voor de zevende keer herdrukt.
KPN, Hearst, XS4ALL, Blendle, Sanoma, Marktplaats, NUV, NVSA, Atlas-Contact, Airbnb, Netflix en eBay.